Colliers rekryterar till affärsområdet Project Management
Colliers rekryterar erfaren expert och stärker upp ytterligare inom affärsområdet Project Management.
Colliers rekryterar erfaren expert och stärker upp ytterligare inom affärsområdet Project Management.
Christina Kämpe är ny på Colliers men knappast ny inom fastighetsbranschen. Hon har ett förflutet hos både NCC och JLL och är idag Director Capital Markets på Colliers samt Regional Manager för verksamheten i Göteborg. Vi bad Christina berätta om hur hon tror att transaktionsmarknaden kommer att se ut framöver och vilka de tre viktigaste frågorna för Göteborg är just nu.
Colliers har rekryterat Ani Chirilas till rollen som fastighetsvärderare med placering i Stockholm. Ani är MRICS-auktoriserad fastighetsvärderare och kommer närmast från en roll som Kundansvarig fastighetsvärderare/förvaltare på Fastighetsägarna Service Stockholm.
Colliers har agerat rådgivare åt den tyska industrikoncernen Freudenberg, då de tecknat ett 10- årigt hyresavtal i Landskrona. Fastighetsägaren Acrinova kommer att uppföra den nya byggnaden och inflyttning beräknas ske i slutet av 2022.
Colliers rekryterar erfaren expert till Capital Markets och stärker sin position i Göteborg ytterligare.
Daniel Gorosch är sedan april i år vd på Colliers. Han har lång och gedigen erfarenhet inom fastighetsbranschen och har nu fullt fokus på att ompositionera Colliers till att bli en av de mest välansedda rådgivarna på den svenska fastighetsmarknaden. Vi frågade Daniel om hösten fokusområden för fastighetsmarknaden och vilka frågor som är viktigast för Colliers just nu.
Ledande återförsäljare av hockeyutrustning öppnar butik i Göteborg.
Colliers fick förtrondet att för Weda Fastigheter agera rådgivare vid försäljningen av fastigheten Broby 1:7.
Colliers i Sverige fortsätter att expandera och utökar sitt Capital Markets-team med ytterligare en analytiker.
Nu tar Colliers ytterligare ett steg mot en etablering som Sveriges ledande fastighetsrådgivare.
Colliers har i en off market-affär företrätt Sandatex Invest AB i försäljningen av en modern lager- och kontorsfastighet i Viared, Borås.
Colliers har varit rådgivare vid försäljningen av en fastighet i Härryda utanför Göteborg.